Майбутній стандарт ISO 22359 Безпека та стійкість до відмов – посилені захисні укриття

Історично так склалося, що гармонізованого стандарту цивільного захисту ніколи не було, але незабаром це може завершитися підготовкою Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) до стандартизації галузі.

Наразі не існує глобальних рекомендацій щодо цивільного захисту. Лише у Фінляндії, Швейцарії, Сінгапурі, Ізраїлі та Кувейті, а також у деяких країнах колишнього СРСР, діють національні правила. У деяких випадках навіть ці правила є застарілими або неповними, оскільки не враховують різноманітні конструктивні та експлуатаційні елементи, а також фактичне обслуговування побудованих захисних споруд цивільного захисту.

Тому існує очевидна потреба в спільній міжнародній настанові, яка б охоплювала всі елементи належного захисту.

На думку експертів, вимоги відрізняються від країни до країни. Наприклад, у жарких кліматичних зонах, таких як Ізраїль, мешканцям сховищ потрібно більше свіжого повітря через високі температури та вологість. Такі відмінності ускладнюють глобальний стандарт, але ISO має включати деякі основні мінімальні вимоги, які можна перевищувати залежно від місцевих потреб.

Новий стандарт ISO 22359 призначений для надання рекомендацій щодо проектування, будівництва, експлуатації та обслуговування сховищ цивільного захисту.

Більше про ISO 22359: https://www.iso.org/ru/standard/50265.html


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *