Приватний бункер

Якщо ви проектуєте або будуєте бункери (замовник, проектна компанія, архитектор, підрядник тощо), звертайтеся до нас для отримання каталогу спеціального обладнання для приватних бункерів.

Купити проект бункера або дізнатися більше про приватний бункер від ВЕБКОМ можна на сайті bunker.skz.net.ua

Сучасні загрози

В Україні за останні 10 років суттєво зросла кількість реалізованих загроз з боку антропогенних джерел. Яскравими прикладами служать війна в Україні, що триває з 2014 року; техногенна аварія, що виникла в результаті пожежі на нафтобазі під Києвом в 2015 році; зростаючий рівень збройного насильства.

Логічним шляхом розвитку небезпеки і реалізації потенційної загрози є тріада «джерело небезпеки — умова — небезпечна ситуація». Здебільшого, захиститися від небезпеки можна прибравши з цього ланцюжка будь-який елемент. Завчасне будівництво та своєчасне застосування приватного бункера, захищеної кімнати або просто укріпленого підвалу допомагає виключити умови, за яких виникає небезпечна ситуація, тим самим запобігаючи її шкідливий вплив на людей.

Діяльність компанії ВЕБКОМ тісно пов’язана з проектуванням, комплектацією та обслуговуванням об’єктів колективного захисту. Нижче перелічимо небезпеки, від яких покликані захищати такі об’єкти.

  1. Вибухи різної природи і їх вражаючі фактори
  2. Застосування стрілецької зброї
  3. Вплив отруйних речовин (бактеріологічна і хімічна загроза, радіаційні аварії)
  4. Інші види небезпек (тероризм, викрадення людини, затоплення, пожежі)

Як ідентифікувати загрозу? У цьому допоможуть датчики, детектори, попередження і сигнали, результати спостереження або відгуки очевидців.

Евакуюватися чи залишитися вдома?

Найкращим виходом при виникненні серйозної загрози є евакуація. Варто продумати кілька можливих шляхів евакуації на випадок, якщо один або декілька шляхів виявляться недоступними.
Однак якщо евакуація відкладається або неможлива (наприклад, навколо будинку йдуть великі вуличні бої), то слід передбачити створення в будинку місця, в якому можна буде перебувати кілька годин або днів без ризику для життя, і в досить комфортних умовах. Чому важливі саме комфортні умови, ми розповімо нижче.

Де пересидіти обстріл, хімічне зараження або іншу неприємність?

Для відповіді на це питання звернемося до досвіду різних країн у вирішенні цього питання.

У країнах колишнього СРСР деякі категорії громадян могли сховатися в громадських притулках. Решта ховалися в спорудах подвійного призначення і “в складках місцевості”.

Громадяни США могли сховатися як у громадських, так і в приватних притулках, які будувалися в достатку під час холодної війни. Приватний бункер є майже у 100 000 американських сімей. Крім того, американці використовують для укриття під час НС захищені кімнати tornado-shelter. Як випливає з назви, такі кімнати призначені для захисту людей під час торнадо. З деякими доробками, ці кімнати успішно перетворюються в повноцінне сховище-бункер.

Ізраїльтяни ховаються від регулярних обстрілів в двох типах сховищ, громадських і приватних. Громадські сховища вельми схожі на такі ж в інших країнах. Приватні (персональні) сховища широко стали застосовуватися з 1991 року, після війни в Перській затоці. Персональні сховища в Ізраїлі можна розділити на дві категорії. Перші розташовуються на кожному поверсі багатоповерхових будинків, а другі розташовані в кожній квартирі. Обидві категорії відрізняються від колективного сховища в першу чергу тим, що при небезпеці дістатися до них можна в лічені секунди.

У Сінгапурі з 1996 року сховища будуються за ізраїльським принципом, в кожній квартирі або на кожному поверсі житлового будинку або громадської будівлі. Раніше, з 1986 року будувалися лише громадські сховища. Зміни були внесені на основі ізраїльського досвіду і майже повністю включають всі технічні та будівельні рішення, що застосовуються при будівництві сховищ в Ізраїлі.

Німецькі та італійські сховища, в основному, являють собою колективні. Але останнім часом на ринку цих країн працюють виробники, які пропонують клієнтам невеликі сховища на базі морських контейнерів або аналогічних конструкцій.

У Фінляндії та Швейцарії громадські сховища є майже під кожним будинком або суспільним будинком. І утримуються ці сховища в ідеальному стані.

Як бачимо, підхід до укриття приблизно однаковий у всьому світі, але з сильною відмінністю в кращий бік у країн, яки знаходяться у стані збройного конфлікту або в несприятливих природних умовах.

Тепер можемо узагальнити цей досвід, і класифікувати приклади невеликих (не суспільних) сховищ, а також визначити їх типи.

  1. Металевий бункер для розміщення під землею. (США, Німеччина, Італія)
  2. Залізобетонний бункер для розміщення під землею. (Україна, Ізраїль, США, Італія, Швейцарія та ін.)
  3. Пластиковий бункер для розміщення під землею. (Естонія)
  4. Шлакоблочний / цегляний бункер для розміщення під землею. (США)
  5. Металевий наземний бункер. (Ізраїль)
  6. Залізобетонний наземний бункер. (Ізраїль)
  7. Металеве наземне розкладне балістична укриття. (Ізраїль)
  8. Герметичний розкладний наметукриття для захисту від ЯХБ загроз. (Ізраїль, Фінляндія)

Більш точною назвою для захисних приміщень і споруд, які розташовуються над рівнем землі буде сховище, укриття або захищена кімната (panic-room, safe-room). Терміном “бункер” прийнято називати підземну споруду.

Залежно від характеру і рівня загроз (наприклад: артобстріл / калібри снарядів; хімічне зараження / види отруйних речовин; терористична атака / брудна бомба) проект передбачає адекватний їм рівень захисних властивостей бункера або сховища.

Проектування

Самостійно створити проект бункера досить складно. Для того, щоб все зробити правильно, потрібен відповідний досвід і знання. Розробку проекту приватного сховища, бункера або захищеної кімнати ми проводимо разом із справжніми професіоналами. Нижче список деяких компаній, досвід яких дозволяє нам створювати якісні проекти індивідуальних захисних споруд і приміщень.

  • ДП МО України “Центральний проектний інститут” (Київ)
  • ДП “Проектний інститут” Київський Промбудпроект” (Київ)
  • ТОВ “Златограф-Проект” (Вінниця)
  • ТОВ “Сучасні технології проектування” (Київ)

Крім того, неоціненну допомогу в створенні якісних проектів приватних сховищ і захищених кімнат, а саме інтеграції їх в наявні ландшафти і інтер’єри, надають архітектори і дизайнери. Підтвердженням їх компетенції служать чинні актуальні сертифікати і наявність необхідного досвіду.

Купити проект бункера або дізнатися більше про приватний бункер від ВЕБКОМ можна на сайті bunker.skz.net.ua